אתר הדגמים הראשון בישראלחנות הדגמים ברשת
  צור חשבון
  חדשות    פורומים    הוסף למועדפים  
חיפוש מהיר בגוגל
  חיפוש זה גוגל
 
ניווט
· דף הבית
· ארכיון מאמרים
· החשבון שלך
· חיפוש באתר
· מערכת הפורומים
· משוב
· נושאים
· סקרים
· תוכן מאמרים
 
התחברות
כינוי

סיסמה

אין לך חשבון עדיין? אתה יכול ליצור אחד. כמשתמש רשום יש לך מספר אפשרויות שאין למשתמש אנומיני כגון עריכת עיצוב האתר לפי בחירתך, הערות כל מאמרים וכיוון האתר לפי הרצון האישי שלך!
 
חדשות: הכתבה עלינו בתפוז אתר האוספים והאספנים
כתבותבר כותב\ת "אספנות של דגמי מכוניות / בר מרגוליס 19/03/04

דגמי מכוניות- ההסטוריה

בעולם ישנו תחביב שקיים שנים רבות אך לאחרונה הולך אט אט ומתפתח בארץ: אספנות דגמי מכוניות. דגמים אלו הם דגמים אשר עשויים מחומרים שונים כגון דיקאסט (diecast סוג של מתכת) פלסטיק, וכו´. באיסוף זה יש גדלים שונים כאשר כל אספן מחליט מהו הגודל האהוב עליו. הגדלים הרשמיים שאותם אוספים לרוב הם: 1:64, 1:43 , 1:32, 1:24, 1:18 ,ישנם גדלי ענק שאותם פחות אוספים כמו 1/12 ו 1/8. מי שלא מבין מה הכוונה 1:64, 1:18 וכו´, הכוונה ליחס בין הדגם לאמיתי לדוגמא 1:18 כל סנטימטר בדגם זהה ל- 18 סמ´ במציאות. את הדגמים בונים על בסיס מכוניות אמיתיות. בעולם תחום איסוף זה מפותח מאוד אשר סביבו תעשיה שלמה של חברות שמיצרות וחנויות שמוכרות את התוצרת וכן תערוכות שנערכות מידי שנה.למה אוספים את זה ומי המשוגע?

בטח הרבה אנשים שקוראים עכשיו את הכתבה חושבים שאני משוגע שאוסף דגמים ואני בטח יחיד בתחום המוזר הזה, אבל אפשר לומר שאספני דגמי מכוניות באמת אוהבים מכוניות ומתענינים בתחום הרכב. נכון שאני לא אוסף בולים או גלויות אבל עדין איסוף זה מספק מאוד ומעשיר מאוד. אנשים רבים אשר חולמים על מכוניות פאר וספורט כמו מרצדס וב.מ.וו למיניהם, אבל אינם יכולים להרשות לעצמם לקנות בגלל חוסר תקציב, מוצאים נחמה בדגם של אותו רכב אשר מתנוסס בגאווה על מדפי האוסף בבית. תחום איסוף זה מעניין אנשים רבים בטווח גילאים רחב. ישנם אספנים בני 13 וישנם אספנים גם בני 50-60.

איך בונים דגמים?

בעולם ישנן חברות אשר מייצרות דגמים, ישנו מקצוע שההכשרה של האנשים היא בניית דגמים. חברות אלה בקשר עם חברות האם, ועם היצור האמיתי.
במרוץ הזמן פתחו לעצמן חברות הדגמים קשרים עם חברות האם והן מיצרות דגמים למכירה וכן כגימיק שיווקי לחברות האם.
זמן רב לוקח לבנות אב טיפוס אשר עובר תהליך ארוך עד ליצירת הדגם עצמו, ולאחר סיום האב טיפוס יוצא הדגם לשוק. ישנם אנשים אשר בונים את הדגמים בעצמם: דגמים אלה עשויים פלסטיק בעיקר וסביבם יש תעשיה שלמה של חומרים נלוים. יש הקבלה בין החברות ליצור דגמי בניה ודגמים המוכנים.

הדגמים עצמם:

ישנם מאות סוגים של דגמים שונים מאופניים ואופנועים ועד למשאיות ואוטובוסים וכלי צמ"ה. יש חברות רבות שמייצרות דגמים באיכויות שונות ובגדלים שונים. לארץ מגיעים בעיקר הדגמים הפשוטים שנחשבים לצעצועים.
דגמי האספנות נמצאים במיעוט יחסי עקב חוסר מודעות בארץ לאספנים וחוסר הכדאיות לחנויות ליבא דגמים אלא מחו"ל. ישנם אספנים רבים האוספים סגנונות שונים של דגמים יש כאלו שאוספים דגמי ספורט יש כאלו שטח יש כאלו פאר ויש גם כאלו שאוספים רכבים ישנים מפעם (ענתיקות).


קצת על האספנות בארץ:

לא מזמן הוקם בארצנו הקטנה מועדון המוקדש כולו לאספנות דגמי מכוניות והוא משמש את האספנים בארץ למטרותיהם, כמו הגברת המודעות בדרכים שונות כגון תקשורת , הזמנות דגמים מחו"ל, הנחות,בחנויות בארץ ובחו"ל וכו´. כל תקופה מסוימת עורך המועדון כנס שבו מדברים על הדגמים, מציגים אותם, מחליפים/מוכרים ומקבלים הסברים מקצועיים מאנשי מקצוע שמבינים בתחום. את המועדון הקימו אנשים בעלי רצון טוב לפתח את האספנות בארץ ולהגדיל את הקהילת האספנים באשר הם.
"
פורסם ב ראשון, 04 באפריל בשעה 14:50:13 זמן מקומי הוכנס למערכת ע"י Beetle-Jet
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא כתבות
· כתבות מאת Beetle-Jet


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא כתבות:

הכל על התאמה אישית

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 4.84
הצבעות: 19


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל
גרוע


 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

מפגש חברים

אחוז חסימה
הנהלת האתר אינה בודקת את תכני התגובות לפיכך אין היא אחראית לגביהן

משתמשים אנונימים אינם יכולים להגיב אנא הרשם

Re: הכתבה עלינו בתפוז אתר האוספים והאספנים (דירוג: 1)
הוכנס למערכת ע"י בר (עחכעליחךגלכנהעלכךיטכארי) ביום ראשון, 04 באפריל בשעה 16:18:26 זמן מקומי
(מידע על המשתמש | שלח מסר) http://photobucket.com/albums/y176/barmargulies/
נו חברה תגובות מה דעתכם על המאמר ?Re: הכתבה עלינו בתפוז אתר האוספים והאספנים (דירוג: 1)
הוכנס למערכת ע"י nadav_86 ביום רביעי, 07 באפריל בשעה 23:00:23 זמן מקומי
(מידע על המשתמש | שלח מסר) http://www.max-tuning.com
אחרי ליטוש של אלון זזה יצא כך
אז תודה גם לך אלוןHebNukeR & PHP-Nuke כל התמונות וכו' שבאתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים.

מנהל האתר: (Beetle-Jet)
WebSite Admin e-mail
אחסון אתרים על ידי SpD.co.il